Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 360 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
EU nemůže od Srbska požadovat uznání Kosova Email

Pondělí, 1.březen 2010
Brusel - Hanes Svoboda, rakouský poslanec Evropského parlamentu (EP), místopředseda evropských socialistů a zpravodaj EP pro Chorvatsko se domnívá, že Evropská unie nemůže od Srbska požadovat, aby uznala nezávislost Kosova, neboť některé státy EU tak rovněž neučinily. Ve svém vyjádření pro deník Politika uvedl, že před vstupem Srbska do EU bude přesto muset být nějakého řešení dosaženo.

Ve svém projevu k poslancům EP minulý týden ve Štrasburku Svoboda mimo jiné řekl, že nikdo nezná způsob, jak by se mohlo Srbsko stát členem EU, aniž by uznalo nezávislost Kosova a dodal, že půjde o složitou diplomatickou formulaci, kterou Srbsko bude muset sestavit. Při té příležitosti ještě vysvětlil, že EU si nepřeje dovážet problémy, nýbrž vyvážet stabilitu.
Měli bychom propagovat vstup Srbska do EU, ale současně i zapojit Kosovo do eurointegrace. Nemůžeme od Srbska požadovat, aby uznalo Kosova, když ho neuznaly ani některé členské státy EU. Většina států EU Kosovo uznala, ale ne všechny. Musíme najít nějaký způsob, ale ne nátlak na Srbsko kvůli Kosovu, řekl dále Svoboda. Na otázku, jestli to znamená, že nátlak bude konán později, odpověděl, že nátlak na Srbsko by nebyl jednotný kvůli státům EU, které Kosovo
neuznaly, ale i to, že do vstupu Srbska do EU je ještě čas.
Nezačali jsme ještě s přísupovými rozhovory s Makedonií. Na Balkáně nic nepůjde rychle, to jsou jen iluze, jak se ukázalo, žádná velká rychlost, to by nebylo reálné, řekl Svoboda a poté okomentoval nedávno zopakovanou iniciativu šéfů řecké a rakouské diplomacie pro společný vstup všech zemí západního Balkánu do EU v roce 2014.
Jestliže budou všechny balkánské státy roku 2014 zahrnuty do procesu vyjednávání o členství, můžeme to považovat za úspěch. Pak by se dalo by se říci, že je reálné, aby se země západního Balkánu staly členy EU do roku 2018. Máme tedy ještě sedm, osm let, řekl Svoboda a dodal, že on nemá konkrétní návrh, jak by Srbsko mělo řešit otázku Kosova, pouze zopakoval, že nějaké řešení bude muset být nalezeno.
Jako zpravodaj EP pro Chorvatsko pak uvedl, že reálné je očekávat vstup Chorvatska do EU v roce 2013, avšak ne dříve, jak se předpokládalo v Bruselu.

Zdroj:Politika

Přeložila: Lucie Nováková.